Arhīva kalendārs
Viesojāmies pie meistares Edītes Začestes “Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā”, pie Ilzes Mailītes no “Mailīšu fabrikas” Ērgļos un strādājām kopā ar Santu Grīnbergu, TLMS “Saiva” vadītāju. Kopā notika 8 nodarbības ar meistariem. Tajās piedalījās astoņas kopas audējas. Iesaistījās arī trīs interesentes no malas, kas tagad turpina darboties audēju kopā. Tas ļoti iepriecina. Jo aušanas process nenorit strauji. Arī mācīšanās ir pakāpeniska un ilgstoša. "Ir ļoti, ļoti liels gandarījums par apgūtajām prasmēm, izveidoto sadarbību un meistaru prieku dalīties ar zināšanām." tā Asnate Grēve. Projekta nodarbības tika finansētas no Vidzemes plānošanas reģions izsludinātā un administrētā, akciju sabiedrības Latvijas valsts meži un Valsts kultūrkapitāla fonds atbalstītā kultūras projektu konkursa “Vidzemes kultūras programma 2022” (VKP 2022) finansējuma. Noslēdzot projekta "Tradicionālo aušanas prasmju mantojums Saulkrastu novadā" norisi, audēju kopa "Kodaļa" aicina apskatīt jaunāko darbu izstādi "Satīties, Sapīties..." kultūras namā "Zvejniekciems" no 9. novembra līdz 31. decembrim. Projekta ietvaros tapušie darbi iemūžināti arī burvīgā fotosesijā. Foto - izstāde papildināta ar audēju sameklētām dzejas rindām, kas raksturo autoru sajūtas un kopējo izstādes noskaņu. Tā apskatāma arī virtuāli. Foto: Peteris Gertners Photography, modele: Maija Livča-Luriņa. Satīties siltā lakatā, šallē. Satīties atmiņās. Ietīt tevi siltos apskāvienos, savās rokās, siltas tējas garaiņos. Sapīties pavedienos. Dzijas pavediens pie pavediena. Sapīties atmiņās, stāstos un notikumos. Tā īsumā varētu raksturot izstādi un audēju darbos uzburtās noskaņas. 20. novembrī plkst. 11.00 izstādes atklāšana un tikšanās ar audējām. Informāciju sagatavojusi: Beāte Barčevska-Mukāne, Saulkrastu kultūras centrs.
Atklāšanas pasākums iesāksies radošā atpūtas vietā Krāču kakta „Šķūnis”, Krāču ielā 2, kur ar nelieliem ievingrināšanas uzdevumiem, iesildīs ķermeni un prātus, lai pēcāk dotos 4 km garā apļveida minipārgājiena spēlē "Dabas spēks". Pirms pārgājiena dalībnieki aicināti sadalīties 2-3 cilvēku komandās, kur katrai komandai vajadzīgs arī mobilais telefons ar interneta pieslēgumu. Tomēr var droši nākt arī vienatnē un komanda atradīsies. Spēles laikā komandas apmeklēs kartē, telefonā atzīmētus punktus, kur katrā no tiem būs kāds jautājums ar atbilžu variantiem par tēmu „Daba”. Spēle būs pieejama arī pēc 20. novembra visiem interesentiem bez maksas platformā Noķer.lv . Komandai, kurai atklāšanas pasākumā būs visvairāk pareizās atbildes, paredzēta garšīga balva. „Šķūņa” telpās pēc pastaigas būs neliela apbalvošana un varēs uzkavēties uz bezmaksas siltiem dzērieniem, pārrunāt dienas piedzīvojumus, un vienkārši labi pavadīt laiku mierīgā gaisotnē. Dalība pasākumā bez maksas. Vēlama pieteikšanās pa tel. - 27767876. Pasākums un spēle tapusi ar Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu Vidzemes kultūras programmas ietvaros. Informāciju sagatavojis: Mārcis Bogdanovs, timemachine.lv.
Projekta radošā komanda aicina ienākt, ieraudzīt un ieklausīties, kā skan viena parasta diena Valmierā. Valsts svētku noskaņās visu paaužu Valmieras novada iedzīvotāji un viesi ir aicināti pārdomāt, kas veido pilsētu, kas padara to dzīvu un dinamisku, kā skan un izskatās pilsēta laikā, kad tās iedzīvotāji dodas ikdienas gaitās vai atpūšas nakts mierā. Telpiskās skaņas pieredze būs intīms skaņas piedzīvojums, kas atklās pilsētu dažādās noskaņās, bet foto fiksācijas portretēs mirkļus no dinamiskās pilsētas ikdienas. Dinamiskās skaņas ainavās varēs sadzirdēt dažādos pilsētas ritmus un motīvus, kas veido pilsētas iedzīvotāju attiecības ar dabu, industriju un ikdienas dzīvi. “Ikdienas gaitās mēs paskrienam garām pilsētas dzīves smalkākajām niansēm, kas rada bagātīgu un radošajai interpretācijai pateicīgu materiālu, kas šajā projektā veidojis bāzi mākslinieku jaunradei. Valsts svētki ir laiks, kad novērtēt mums apkārt esošo, ieraudzīt, sadzirdēt un sajust savu vietu, laiku un telpu, kam esam piederīgi un ko veidojam kopā,” stāsta projekta kuratore Elizabete Palasiosa. Projekta idejas autori un realizētāji ir skaņas dizainers Pēteris Pāss, fotogrāfs Mareks Blūzmanis, producentes un idejas autores Elizabete Palasiosa un Marta Kontiņa (Story Hub). Mākslas projekts “Pilsētas vibrācijas” ir iniciatīva, kas iezīmē jaunu Valmieras kultūras dzīves dimensiju un notikumu, kas drīzumā papildinās Valmieras kultūras norišu kalendāru – Valmieras Starptautisko multimediju festivālu. Vairāk informācija par projektu pieejama šeit. Projektu finansiāli atbalsta Valmieras novada pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonds akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” atbalstītās “Vidzemes kultūras programmas 2022” ietvaros. Projektu realizē biedrība “Talantu pilsēta” sadarbībā ar SIA “Story Hub”. Informāciju sagatavoja:
Ar dzimtām tikās Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre kopā ar žurnālisti Līgu Vīksnu un fotogrāfu Māri Šļivku. Lasot radītos stāstus un skatoties fotogrāfijas ir skaidri saprotams, ka tas ir ļoti svētīgs un vajadzīgs darbs. Raksti un fotogrāfijas ir saglabāti arī digitālā formā. Šie stāsti ir izveidoti, tiks noglabāti, jo mēs vēlamies savai pilsētai Apei, tās cilvēkiem Apes 100gadē uzdāvināt grāmatu ar 100 ģimeņu, dzimtu stāstiem. Ceļš līdz grāmatai ir tāls un ir sadalīts vairākos posmos. Grāmata būs kā laika liecinieks, ka šajā vietā vairāk kā 100 gadu garumā ir dzīvojuši bagāti, gudri, sirds cilvēki. Tās ir īstas mīlestības vēstules, atmiņas, vēsture, tagadne, kas paliks nākotnei. Aicinām 11. decembrī plkst.16.00 Apes tautas namā uz projekta "Manas saknes manā Apē" noslēguma pasākumu, kurā varēs skatīt digitālu stāstu un foto izstādi, iepazīties ar dzimtām, būs dzimtu muzikāli priekšnesumi, vakarēšana. Mēs radīsim risinājumus, lai ne tikai šajā projektā radītie stāsti un fotogrāfijas, bet arī turpmākie stāsti un fotogrāfijas pārtapu izstādēs un notikumos, kuros tiekamies, atceramies pagātni un svinam šodienu. Paldies par atbalstu šim projektam un doto iespēju uzsākt idejas īstenošanu. Lai top! Projekta aktivitātes tiek īstenotas ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Informāciju sagatavojusi: |
|