Arhīva kalendārs

« October 2024 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Vai esi eksperts ilgtspējas jautājumos, un vai Tev ir risinājums ūdens patēriņa samazināšanai kokapstrādes nozarē? Globālās sasilšanas rezultātā paaugstinoties temperatūrai, uzņēmums Stora Enso risina ilgtspējas un aprites ekonomikas problēmas un meklē inovatīvus videi draudzīgus risinājumus, lai, nepalielinot ūdens patēriņu, cīnītos pret divām draudu kategorijām: zāģmateriālu zilēšanu izraisošām sēnītēm un kokus bojājošiem insektiem. Ar ambicioziem mērķiem uzlabot ūdens apsaimniekošanu un samazināt procesa notekūdeņu izplūdes Stora Enso apņemas transformēt mežsaimniecības nozari uz ilgtspējīgāku nākotni. 

Pievienojies Stora Enso hakatonam un kļūsti par izaicinājuma risinājuma daļu, kas saskaņo ražošanu ar vides atbildību! 

Stora Enso hakatona mērķis 

Tā kā saldūdens ir būtiska Stora Enso ražošanas procesu sastāvdaļa un svarīgs mežu augšanas elements, gan ūdens pieejamība, gan ilgtspējīga ūdens apsaimniekošana ir uzņēmumam īpaši nozīmīgas. [...] Ūdens apsaimniekošana kļūst arvien svarīgāka stratēģiskā jomā, piedāvājot iespējas samazināt izmaksas, efektīvāk izmantojot ūdeni un enerģiju [...] tādēļ Stora Enso mērķis ir uzlabot ūdens izmantošanas efektivitāti un samazināt ražošanas procesa notekūdeņu izplūdes intensitāti, izmantojot mērķtiecīgas investīcijas un nepārtrauktus uzlabojumus ikdienas darbībās. 

#StoraEnso #BioBoosters #MadewithInterreg #boostyourbusiness  

Kādus risinājumus vēlas iegūt Stora Enso? 

  • risinājuma efektivitāte; 

  • īstenojamība; 

  • peļņas potenciāls; 

  • atbilstība Stora Enso ilgtspējas mērķiem un ūdens patēriņa samazināšanai; 

  • nepieciešamie resursi (cilvēkresursi, ieviešanas laiks, izmaksas). 

Kas ir Stora Enso? 

Somijas un Zviedrijas uzņēmums Stora Enso ir vadošais atjaunojamu produktu piegādātājs iepakojuma, biomateriālu un koka būvniecības jomā. Tā darbība aptver Eiropu, Āziju un ASV, atspoguļojot dažādo portfeli un globālo ietekmi. Uzņēmuma darbība ietver ražošanas iekārtas, tirdzniecības birojus un pētniecības centrus. Stora Enso ir stratēģiski izvietojis savu darbību reģionos, kur ir pieejami atjaunojami resursi un ir iespēja attīstīt inovatīvus risinājumus ilgtspējīgai nākotnei. 

Vairāk par uzņēmumu: Par Stora Enso 

Kāpēc piedalīties Stora Enso hakatonā? 

Hakatons ir atvērts visām ieinteresētajām komandām: MVU (mazie un vidējie uzņēmumi), jaunuzņēmumi, pētniecības institūti, ilgtspējīgu produktu izstrādātāji, izglītības iestādes, mežsaimniecības eksperti, ilgtspējas un resursu izmantošanas speciālisti, kā arī citi dalībnieki, kuri interesējas par koksnes rūpniecības risinājumiem. 

Hakatona uzvarētāju komandai potenciāli būs iespēja pilotēt savu risinājumu Stora Enso Launkalnes kokzāģētavā. Turklāt jums būs iespēja: 

  • veidot kontaktus ar citiem uzņēmumiem un profesionāļiem, kuri ir ieinteresēti šajā jomā; 

  • izveidot starptautiskus kontaktus un tīklus savā interesējošajā jomā; 

  • pārbaudīt savu ideju, saņemot tiešu atgriezenisko saiti no potenciālā klienta, un uzzināt, kā pielāgot savu risinājuma ideju galalietotāju vajadzībām; 

  • attīstīt savas idejas komercializācijas potenciālu un atklāt jaunas biznesa iespējas, izmantojot ekspertu mentoru atbalstu; 

  • iegūt starptautisku atpazīstamību un redzamību. 

Hakatona pasākumu norises datumi 

  • 15. NOVEMBRIS Komandu pieteikšanās termiņš Stora Enso hakatonam 

  • 21. NOVEMBRIS 14:00 - 15:30 Stora Enso hakatona sākums (tiešsaistē). Atlasīto komandu un uzņēmuma Stora Enso pārstāvju tikšanās. Uzņēmuma pārstāvji pastāstīs komandām vairāk par izaicinājumiem, un komandas pirmo reizi varēs prezentēt savu risinājuma ideju un saņemt atgriezenisko saiti pirms hakatona. 

  • 5.-6. DECEMBRIS Stora Enso hakatona dienas (hibrīda formātā). Divu dienu pasākums ietvers sesijas ar Stora Enso pārstāvjiem un mentoriem. Hakatona beigās katra komanda prezentēs izstrādātā risinājuma priekšlikumu piču sesijā. Šīs prezentācijas tiks vērtētas, un žūrija noteiks uzvarētājus, kas visprecīzāk atbildīs noteiktajiem kritērijiem. Hakatons norisināsies klātienē, bet komandām būs iespēja piedalīties tiešsaistē, ja ceļošana nebūs iespējama. 

Reģistrējies hakatonam šeit: https://link.webropolsurveys.com/S/B8095F63EA1AEC05 

Organizatori: Vidzemes plānošanas reģions sadarbība ar BioBoosters by Jamk 

Projekts “BioBoosters” uzsākts 2023. gada janvārī, to īsteno partneri no Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Projekts ilgs trīs gadus un tā kopējais budžets ir 2,8 miljoni eiro. Projektu līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. 

 

Baltijas jūras reģiona projekta “BioBoosters” ietvaros, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Stora Enso aicina MVU (mazos un vidējos uzņēmumus), jaunuzņēmumus, pētniecības institūtus, ilgtspējīgu produktu izstrādātājus, izglītības iestādes, mežsaimniecības ekspertus, ilgtspējas un resursu izmantošanas speciālistus, kā arī citus dalībniekus, kuri interesējas par koksnes rūpniecības risinājumiem pieteikties Stora Enso hakatona izaicinājuma uzsaukuma tiešsaistes vebināram, kurš norisināsies 17. oktobrī.

Pievienojies vebināram, lai uzzinātu vairāk par izaicinājumu un kļūtu par daļu no risinājuma, kas harmonizē ražošanu ar vides atbildību! 

Vebināra laikā Stora Enso iepazīstinās ar uzņēmumu un izaicinājumu "Meklējot inovatīvus, videi draudzīgus risinājumus, lai izvairītos no baļķu kvalitātes pasliktināšanās Launkalnes kokzāģētavā vasaras sezonā”. Izaicinājuma mērķis ir cīnīties pret diviem galvenajiem baļķu kvalitātes apdraudējumiem: zilo plankumu parādīšanos zāģētos baļķos un koksni bojājošajiem kukaiņiem, vienlaikus neradot papildu ūdens patēriņu". Stora Enso ir apņēmies pārveidot mežsaimniecības sektoru ilgtspējīgākai nākotnei." 

Hakatona rezultātā uzņēmums cer iegūt realizējamu un efektīvu produktu vai risinājumu baļķu kvalitātes saglabāšanai vasaras sezonā, kas atbilst Stora Enso ilgtspējības mērķiem un mērķim samazināt ūdens patēriņu. Hakatona uzvarētāju komandai potenciāli būs iespēja pilotēt savu risinājumu Stora Enso Launkalnes kokzāģētavā.  

Vebināra norises datums: 17 oktobris, no plkst. 14:15 līdz 15:45 

Norises vieta: Tiešsaiste, Zoom platforma  

Vebināra reģistrācijas saite: https://forms.office.com/e/cxVCxywMFQ 

Hakatona norises laiks: 2024. gada 5. un  6. decembris 

Iepazīšanās vebināra ieraksts pieejams šeit.

*Pasākuma norise angļu valodā 


Hakatona uzsaukuma vebināraprogramma: 

14:15-14:20 Atklāšana un ievads, moderatore Inguna Kucina, Vidzemes plānošanas reģions 

14:20-14:40 Stora Enso hakatona izaicinājums – Uldis Deisons, uzņēmuma Stora Enso Latvija Launkalnes kokzāģētavas direktors un Ivars Skudra, uzņēmuma Stora Enso Latvija Launkalnes kokzāģētavas Vides un energo resursu vadītājs 

14:40 – 15:00 Prezentācija par koksnes izturību un aizsardzību, materiālu izstrādi un inovācijām, eksperts (Zviedrija) tiks precizēts 

15:00-15:20 Prezentācija par koksnes zilēšanu un kukaiņiem, Mats Jonsell, meža entomologs, Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitāte – tiks precizēts 

15:20-15:35 BioBoosters hakatonu koncepts un 1.pilotraunda rezultāti – Anna Alto, JAMK Lietišķo zinātņu universitāte, Inguna Kucina, Vidzemes plānošanas reģions 

15:35-15:45 Jautājumu un atbilžu sesija, noslēguma vārdi 

Vairāk informācijas par Stora Enso hakatonu šeit. 

Vairāk informācijas par dalību hakatonā: Inguna Kucina, inguna.kucina PIE vidzeme PUNKTS lv" target="_blank">inguna.kucina PIE vidzeme PUNKTS lv, tālrunis saziņai: +371 26598678 vai Krišjānis Pundurs, krisjanis.pundurs PIE vidzeme PUNKTS lv" target="_blank">krisjanis.pundurs PIE vidzeme PUNKTS lv, tālrunis saziņai: +371 26567624 

Projekts  “BioBoosters” uzsākts 2023. gada janvārī, to īsteno partneri no Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Projekts ilgs trīs gadus un tā kopējais budžets ir 2,8 miljoni eiro. Projektu līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. 

Pamatinformācija par projektu: 

Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, marta.riekstina@vidzeme.lv, +371 25865495  

Erasmus+ projekta YouForSE (Jaunieši – sociālās ekonomikas ekosistēmas pārmaiņu veicinātāji) ietvaros, ko koordinē Kantabrijas pašvaldības Eiropas projektu birojs (OPE Cantabria), un kurā partneri ir Lousadas pašvaldība (Portugāle) un Vidzemes plānošanas reģions (Latvija), no 2024. gada 1. līdz 2. oktobrim rīkota vizīte Latvijā. Pasākuma, ko organizēja Vidzemes plānošanas reģions, mērķis bija apspriest projekta progresu, dalīties ar atziņām un iepazīstināt ar vietējo sociālās ekonomikas praksi.

Īpaša uzmanība projektā tiek pievērsta lauku teritorijām, kurās aktuāla ir gados jauno cilvēku noturēšana, kavējot to aizplūšanu uz lielākām pilsētām. Šī ir problēma, ar kuru cīnās visā Eiropā, tāpēc jo īpaši aktuāli ir kopā meklēt risinājumus, kā ar izaicinājumu cīnīties un kavēt lauku teritoriju iztukšošanos.

#2 ZIŅU LAPA (angļu valodā) ŠEIT.

#2 ZIŅU LAPA (latviešu valodā) ŠEIT.

Jautājumiem: Lienīte Priedāja-Klepere, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, lienite.priedaja PIE vidzeme PUNKTS lv