Jaunumi Vidzemes pašvaldībāsBērnu izglītošana ir nozīmīga, domājot par nākotnes sabiedrības izpratnes un ieradumu veidošanu, tāpēc Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar nozares ekspertu – Vides izglītības fonda Ekoskolas programmas vadītāju Danielu Trukšānu – izstrādās atkritumu audita metodiku, ar kuras palīdzību 15 Vidzemes plānošanas reģiona izglītības iestādēs audzēkņi kopā ar skolotājiem novērtēs skolās un bērnudārzos radīto sadzīves atkritumu daudzumu un veidu un izvirzīs rīcības situācijas uzlabošanai.
14.12.2018
Smiltenē reģistrēta Sociālo pakalpojumu aģentūras struktūrvienība - Vidzemes reģiona ģimeņu atbalsta centrs "Smiltene". Līdz ar jaunās struktūrvienības darbību, paplašinās pakalpojumu klāsts Smiltenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centrā, kur audžuģimenes, viesģimenes, aizbildņi un adoptētāji varēs saņemt psiholoģisku atbalstu un praktisku palīdzību.
13.12.2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” galveno titulu un 30 000 eiro balvu ieguvusi Olaines novada pašvaldība. Savukārt 15 000 eiro balvu saņēma un 1. vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā izcīnīja Daugavpils pilsētas pašvaldība, 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību grupā – Preiļu novada pašvaldība un 89 novadu pašvaldību grupā – Ikšķiles novada pašvaldība.
13.12.2018
Piektdien, 7.decembrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā norisinājās metodiska materiāla – attēlu teātra “Kamišibai” – atvēršanas svētki. To radījuši Vidzemes stāstnieki kopā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu (VDMV). Materiāls paredzēts pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem runas, domāšanas, stāstīšanas un klausīšanās prasmju uzlabošanai, kā arī lai Latvijā iepazīstinātu ar jaunu stāstniecības formu.
11.12.2018
Valmieras pilsētas pašvaldība 2018.gadā ir saņēmusi Valsts vides dienesta (VVD) apbalvojumu “Zaļās izcilības balva”. Ar to tika apbalvoti 18 uzņēmumi un trīs pašvaldības, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumus, lai mazinātu ietekmi uz vidi.
10.12.2018
Vai jūs zināt, kā izskatās cilvēks ar garīga rakstura traucējumiem? Iespējams, ka cilvēks kaut ko nesaprotami stāsta vai vienkārši ilgi raugās vienā punktā, varbūt viņam ir nesaprotama sejas izteiksme, nekoordinētas kustības. Visticamāk, ka jums no viņa ir mazliet bail. Jūs sevi mierināt ar domu, ka šie cilvēki dzīvo sociālās aprūpes iestādēs un ikdienā viņus nesatiekat... Bet, satiekot viņus – novēršaties…
10.12.2018
Šī gada 28.novembrī, Smiltenes pilsētas Kultūras centrā norisinājās konference “Deinstitucionalizācijas spēles noteikumi”. Atklājot konferenci, projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone uzsvēra, ka deinstitucionalizācija ir komandas spēle un ir ļoti būtiski, lai visi iesaistītie spēlētāji izprastu spēles noteikumus, jo tikai tā projekts var izdoties.
30.11.2018
Uzņēmēji un interesenti aicināti apmeklēt ikgadējo Cēsu uzņēmēju forumu, kas notiks 30.novembrī plkst.10.00 koncertzālē “Cēsis” un kura tēma šogad ir “Cilvēks nākotnes biznesā”. Pasākuma laikā kopā ar pieaicinātiem nozaru ekspertiem notiks diskusijas par uzņēmējiem svarīgākajiem jautājumiem – tostarp problēmām un risinājumiem, kas saistīti ar darba spēka piesaistīšanu. Arī šogad tiks aktualizētas tēmas par dažādām mūsdienu inovācijām, kas uzņēmējdarbībā ieņem lielu lomu ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.
29.11.2018
No 27. novembra Valmierā sāk darboties KOPĀ karte, kas iedzīvotajiem dos iespēju ietaupīt, vienlaikus palīdzot īstenot labas ieceres Valmierā un apkaimē. KOPĀ karti izveidojis Valmieras novada fonds (VNF), lai stiprinātu līdzšinējās labdarības aktivitātes un īstenotu jaunas ieceres. Karte darbosies šādi – iepērkoties pie KOPĀ programmas partnera, pircējs saņems noteiktu atlaidi savam pirkumam, bet uzņēmējs no šī pirkuma zināmu procentu ziedos labdarībai, pārskaitot naudu VNF.
28.11.2018
No 2018.gada maija līdz decembrim Drabešu muižas Amatu mājā tiek īstenots projekts bērniem un skolu jauniešiem „Reiz dzīvoja Āraišos”. Projekta ietvaros Amatu mājā notiek amatu un tradīciju darbnīcas, kurās bērni un skolu jaunieši apgūst iemaņas darbā ar vilnu, koku, mālu, aušanas pamatus, stikla apgleznošanu, tautas mūzikas instrumentus un stāstītprasmi. Apgūtās prasmes un pašu izveidotie „rekvizīti” tiek izmantoti, veidojot animācijas filmu „Reiz dzīvoja Āraišos”.
27.11.2018
|
|