Arhīva kalendārs

« November 2024 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Vidzemes plānošanas reģions un Cēsu novada pašvaldība pagarinājuši pieteikšanos konkursam “Ko celsim galdā skolas pusdienās?” līdz šā gada 15. novembrim. Rīkotāji pateicas visiem aktīvajiem Cēsu novada vispārizglītojošo skolu 1. līdz 12. klašu skolēniem, kuri jau ir iesūtījuši savas radošās idejas skolas pusdienu ēdieniem, kā arī aicina citus iesniegt savas receptes konkursam. Tā uzvarētājiem paredzētas trīs īpašas balvas – ciemošanās ar pusdienām Pavāru mājā Līgatnē un bioreģionā Vidzemē ražotu veselīgo uzkodu komplekts.

Konkursa mērķis ir sekmēt veselīgas ēšanas paradumus skolās un rosināt tajā līdzdarboties pašus skolēnus. Konkurss aicina domāt par bioloģisko produktu patēriņa palielināšanu, saprast, kas ir bioloģiskā pārtika un kas no tās tiek audzēts un ražots Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošajā bioreģionā. Konkursa rīkotāji vēlas, lai bērni sniegtu savus priekšlikumus, kā šos produktus atjautīgā veidā varētu iekļaut skolas pusdienu piedāvājumā.

Lai piedalītos konkursā, skolēniem jāizveido komanda kopā ar klases audzinātāju vai citu pedagogu un skolas pavāru. Komandām ir jāiesniedz recepte skolas pusdienām, kas veidota, izmantojot bioloģisko un vietējo pārtiku, norādot saimniecības, kuru produkcija izmantota, kā arī tai jāatbilst veselīga uztura principiem. Konkursantiem ir jāsniedz skaidrs receptes apraksts, tās pagatavošanas process un atspoguļojums fotogrāfijās vai video. 

Pieteikumus konkursam gaidīsim līdz 2024. gada 15. novembrim plkst. 17.00, sūtot elektroniski uz e-pasta adresi vidzeme PIE vidzeme PUNKTS lv ar norādi “Pieteikums skolu konkursam”. Uzvarētāju izloze un paziņošana notiks laika posmā no 2024. gada 19. novembra līdz 22. novembrim. Kopā tiks izlozētas 3 balvas trīs klašu grupās – 1.-4. klase, 5.-9. klase un 10.-12. klase.

Konkursa “Ko celsim galdā skolas pusdienās?” nolikums un pieteikuma veidlapa -> ŠEIT.


Konkurss “Ko celsim galdā skolas pusdienās?” ir secīgs turpinājums bioloģiskās pārtikas patēriņa veicināšanai veltītajām koprades darbnīcām, kas noslēdzās šā gada maijā. Iniciatīva notiek, izmantojot Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021-2027 projekta "Ceļā uz ilgtspējīgu un noturīgu sabiedrību, stiprinot pilsonisko līdzdalību un inovāciju" (We Make Transition) finanšu atbalstu. Kā koprades darbnīcas, tā konkurss sniedz būtisku atbalstu bioreģiona Vidzemē koncepta attīstībai.

Papildu jautājumiem: Zane Pīpkalēja, Cēsu novada pašvaldības Vides attīstības projektu vadītāja, tālr. +371 29152186, e-pasts: zane.pipkaleja PIE cesunovads PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, zane.kake PIE vidzeme PUNKTS lv

Vidzemes plānošanas reģions, ieviešot projektu “Ilgtspējīgas pārtikas sistēmu atbalstoša vide” (KISMET), 28. novembrī aicina lielus un mazus vietējos pārtikas ražotājus uz tīklošanās pasākumu "Resursu menedžments un prioritātes pārtikas ražotājiem”. Pasākuma mērķis ir veicināt zināšanu un sadarbības iespēju paplašināšanu starp pārtikas ražotājiem, izglītības iestādēm un pašvaldībām. Tīklošanās notiks Straupes Zirgu pastā – vietā, kur norisinās Slow Food Straupe tirdziņš, un tas ilgs no plkst. 10:30 līdz plkst. 14:30. Dalība pasākumā bez maksas.

Reģistrācija pasākumam šeit: https://forms.gle/hrfGammuNN7921ZJ7

Pasākumā uzstāsies Marika Rudzīte-Griķe. Marika ir sociālo un biznesa projektu izstrādātāja un vadītāja ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, Latgales mūsdienu amatniecības vērtību mājvietas "Handmade Latgola" koncepta radītāja un īstenotāja Līvānos ("Handmade Latgola" ir vairāk kā 30 Latgales amatnieku un lauku tūrisma jomas pārstāvju sadarbības platforma, ko vada Marikas ģimenes uzņēmums). Papildus viņa darbojas neformālās izglītības jomā, vadot izaugsmes pasākumus un palīdzot aktīviem cilvēkiem īstenot t.s. "5 soļu formulu" – no idejas līdz praktiski īstenotam rezultātam. Viņa ir pārliecināta, ka panākumi ir paredzami un ka Latvijas reģionos ir tikpat daudz iespēju, resursu un vērtību, cik lielpilsētās – ja spējam tās saskatīt un viedi izmantot.

Sesijas laikā tiks apspriesti jautājumi:

  • Kādi ir mūsu galvenie resursi?
  • Ko mēs varam menedžēt un ko nevaram?
  • Kur aizplūst mūsu enerģija un vai to var kontrolēt?
  • Kas ir “maģiskais piecinieks” panākumu gūšanai?
  • Kas notiek, ja ir skaidrība un sadarbība?

Tīklošanās noslēgumā Smiltenes un Valmieras tehnikumu pārstāvji pastāstīs par iespējām sadarboties ar tehnikumiem, prakses iespējām un pārtikas ražošanai nepieciešamā inventāra izmantošanu.

Pasākumā piedalīsies arī Cēsu novada pašvaldības Vides un klimata neitralitātes nodaļas bezatkritumu kopienas vadītāja un aktivitāšu koordinatore, biedrības Greenfest valdes locekle Lāsma Ozola. Lāsma iepazīstinās ar to, kā pašvaldība, attīstot bioreģionu, veido zaļo publisko pārtikas iepirkumu, kas jāņem vērā, lai varētu tajā piedalīties un dalīsies ar svarīgu informāciju, ko būtu vērts zināt pārtikas ražotājiem, kas vēlas sadarboties ar pašvaldību.

Nepalaidiet garām iespēju piedalīties un veicināt sadarbību ilgtspējīgu pārtikas sistēmu attīstībai Vidzemē!

Pasākums tiek organizēts Interreg Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2021.-2027. gadam projekta KISMET “Ilgtspējīgas pārtikas sistēmas atbalstoša vide” ietvaros.

Vairāk informācijas: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā