Arhīva kalendārs

« August 2024 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kā izskatās ilgtspējīga nākotne 2035. gadā no dažādu pilsoniskās sabiedrības pārstāvju skatpunkta? Projekts "We make transition!" aicināja pārmaiņu aģentus no Baltijas jūras reģiona valstīm, tostarp Latvijas, kopīgi izstrādāt iedvesmojošu ilgtspējības vīziju un ieteikumus vietējo pašvaldību un pilsoniskās sabiedrības sadarbības veicināšanai, lai veicinātu vides un sociālo ilgtspēju.

Pārmaiņu aģenti no dažādām valstīm kopā identificēja galvenos izaicinājumus, kurus viņi vēlētos redzēt atrisinātus nākotnē, piemēram:

  • Kā padarīt par normu atkārtotu lietu izmantošanu, koplietošanu, remontēšanu/labošanu, atkāpjoties no patēriņā un individuālismā balstītas dzīves?
  • Kā ilgtspējīgas izvēles padarīt ikdienā pieejamākas?
  • Kā integrēt vairāk roku darba jeb praktisko prasmju attīstību izglītības sistēmā?
  • Kā maza mēroga vietējo pārtikas ražotāju uzņēmumus izvirzīt priekšplānā lielajiem mazumtirdzniecības tīkliem un korporācijām?

Kā izskatās nākotnes vīzija, kurā ilgtspējīgs dzīvesveids ir iespējams, pateicoties sabiedrības, privātā sektora un cilvēku sadarbībai, un ko veicina izmaiņas izglītības sistēmā, regulējumā un pilsētplānošanā?

"Cilvēki apzinās, no kurienes nāk pārtika un lietas, un informācija par to, kā viņu individuālās izvēles ietekmē pasauli, ir viegli pieejama un uzticama.

"Domāšana, kas orientēta uz koplietošanu un labošanas praksi, ir norma. Apmaksāts darbs ir jēgpilns un brīvprātīgs darbs tiek novērtēts."

"Pārtika – tas ir vietēji ražots produkts. Ēšana ir kvalitatīvi pavadīts laiks ar ģimeni un citiem kopienas locekļiem."


Vīzijā par vēlamo ilgtspējīgo nākotni patēriņš ir vērsts uz cilvēku pamatvajadzību apmierināšanu. Cilvēku domāšana ir mainījusies, tie dod priekšroku atkārtotai lietu izmantošanai, nevis koncentrējas uz jaunu produktu iegādi. Kopējais atkritumu daudzums ir samazinājies, jo ir samazinājies patēriņš un nepieciešamība ražot. Koplietošana, mainīšanās un noma kļūst populārāka nekā privātīpašums. Pastāv aprites iepirkšanās centri, kuros var atrast augstas kvalitātes otrreizējos priekšmetus, tajos var saņemt arī labošanas pakalpojumus, iekārtotas tikšanās vietas, atrodas kafejnīcas un telpas darbam un kopradei.

Praktiskā darba prasmes un kopienas veidošana ir cieši integrētas izglītības sistēmā un mūžizglītībā, lai sabiedrībā attīstītu pamatprasmes. Ilgtspējīgi un uzticami pārtikas ražošanas un izplatīšanas veidi balstās uz daudzveidīgākiem, decentralizētiem un elastīgākiem risinājumiem. Risinājumi, piemēram, kopienas lauksaimniecība, pārtikas kolektīvi, kooperatīvi un biedrības, ir populāri.

Vērtība netiek mērīta tikai naudā, bet arī laikā, sadarbībā un koplietošanā. Tiek izmantots laika bankas modelis, kas nozīmē, ka viena stunda, kad dalāties ar savām prasmēm vai kādam palīdzat (piemēram, dārzkopībā vai dodoties ar kādu pastaigā) nopelna jums vienu stundu kredītā, ko varēsiet iztērēt piesaistot citu palīdzību vai atbalstu sev vajadzīgā jautājumā.

Lejupielādējiet Baltijas jūras reģiona ilgtspējīgas dzīves vīziju šeit: https://interreg-baltic.eu/wp-content/uploads/2024/06/BSR-vision-of-sustainable-life.pdf.pdf

 

Ieteikumi pašvaldībām un lēmumu pieņēmējiem

Papildus kopīgai vīzijas izstrādei, pārmaiņu veicinātāji izstrādāja ieteikumus arī pašvaldībām:

Pirmkārt, nepieciešams finansiāls un cita veida atbalsts, lai veicinātu pilsoniskās sabiedrības pārstāvju idejas un iniciatīvas, kas rosina pārmaiņas. Bieži vien neliels sākuma kapitāls var radīt nozīmīgu sabiedrisko ietekmi. Atbalstam jābūt viegli pieejamam, piemēram, sabiedrības-partnerattiecību, neliela sākuma kapitāla un līdzdalības budžeta veidā, prioritizējot vides un sociālo ilgtspējību. Citi atbalsta veidi ietver bezmaksas vai telpu par simbolisku samaksu nodrošināšanu kopienas veidošanas un koplietošanas aktivitātēm, kā arī juridiskos padomus, nodokļu atvieglojumus un palīdzību ideju īstenošanai.

Otrkārt, nepieciešamas normatīvo aktu izmaiņas, lai veicinātu jau esošo ēku efektīvu izmantošanu un sekmētu aprites, koplietošanas un remontēšanas/labošanas ekonomikas attīstību. Publiskajā iepirkumā prioritāte jādod aprites, vietējiem un bioloģiskiem produktiem.

Treškārt, vietējiem lēmumu pieņēmējiem vajadzētu nodrošināt caurspīdīgu lēmumu pieņemšanas procesu, lai arī pilsoniskās sabiedrības pārstāvji varētu iesaistīties, piedāvājot savas zināšanas un ieteikumus, paužot viedokļus. Ir svarīgi komunicēt saprotami visiem. Lēmumiem jābūt balstītiem uz zinātniski pierādītiem datiem un uzticamiem ilgtermiņa ietekmes mērījumiem uz dabu.

Projekts “Ceļā uz ilgtspējīgu un noturīgu sabiedrību, stiprinot pilsonisko līdzdalību un inovāciju” (We Make Transition) tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021. - 2027. gadam ietvaros. Projekta mērķis ir stiprināt sabiedrības noturību un eko-sociālo ilgtspēju, pielāgojot pārejas pārvaldības metodoloģiju, kuras pamatā ir sociālās un vides vajadzības. Vairāk par projektu šeit.

Informāciju sagatavoja: We Make transition! komanda


Sākot ar 5. septembri, Ogrē tiks organizēti digitalizācijas treniņi mikro un mazajiem uzņēmumiem, sniedzot iespēju iegūt praktiskas zināšanas par digitalizāciju un tās pielietojumu biznesa attīstībā. Treniņi notiks Brīvības ielā 32, Ogrē, katru ceturtdienu, līdz 26. septembrim. Dalība pasākumos ir bez maksas (de minimis atbalsta ietvaros).

Kickstart digitalizācijas treniņš ir praktiskas apmācības, kas palīdz uzņēmumiem izprast digitalizācijas būtību un tās iespējas biznesa attīstībā. Dalībnieki analizēs virzienus, kuros uzsākt vai turpināt digitalizāciju, izvērtēs savus biznesa procesus un meklēs idejas, kā risināt aktuālos biznesa izaicinājumus. Treniņu noslēgumā uzņēmumi gatavos nepieciešamo informāciju, lai saņemtu valsts finansējumu šo digitalizācijas ideju realizēšanai gan grantu veidā, gan līdzfinansējuma programmās.

"Šie treniņi ir lieliska iespēja mikro un mazajiem uzņēmumiem izprast digitalizācijas nozīmību un tās sniegtās priekšrocības, lai kļūtu efektīvāki un konkurētspējīgāki. Digitalizācija nav tikai lielajiem uzņēmumiem – arī mazajiem ir iespēja izmantot modernas tehnoloģijas savas darbības uzlabošanai," saka Eiropas Digitālās inovācijas centra projekta eksperte Ieva Kreile.

Pasākuma grafiks:

  1. tikšanās: 2024. gada 5. septembrī
  2. tikšanās: 2024. gada 12. septembrī
  3. tikšanās: 2024. gada 19. septembrī
  4. tikšanās: 2024. gada 26. septembrī

Lai pieteiktos treniņiem, apmeklējiet mājaslapu www.kickstart.lv vai izmantojiet QR kodu, kas pieejams informatīvajā plakātā.

Kickstart digitalizācijas treniņu organizē Eiropas Digitālās inovācijas centrs (EDIC) sadarbībā ar Cēsu Digitālo centru un Eiropas Savienības finansējuma programmām.

Veido nākotni savam biznesam un piesakies jau šodien!

Kickstart digitalizācijas treniņš notiks projekta “EDIC: atbalsts digitalizācijai un mākslīgā intelekta attīstībai Latvijā” (Nr. 2.2.1.1.i.0/23/I/CFLA/001) un projekta “Development of AI – ICT for Manufacturing EDIH in Latvia” (Nr. 101083983) ietvaros.

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība - NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija. 

___________________________________________________________________

Jautājumiem: Aleksandrs Ļubinsksis, EDIC eksperts, reģionālais koordinators, e-pasts: aleksandrs.lubinskis PIE cdc PUNKTS lv

Informāciju sagatavojis: Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: dzintars.mocs PIE vidzeme PUNKTS lv

Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Inga Madžule šovasar aktīvi piedalījās dažādās nometnēs, lai informētu diasporas latviešus par remigrācijas iespējām un veidotu jaunus kontaktus ar tautiešiem visā pasaulē. Viņa apmeklēja gan "3x3" nometnes, kā arī nometni diasporas un vietējo latviešu bērniem, sniedzot informāciju par remigrācijas koordinatora piedāvātajiem pakalpojumiem un atbalstu tiem, kas plāno atgriezties Latvijā.

 

 

Nometnē "Pagaršo Latviju" Vestienā, pulcējās 15 ārvalstīs dzīvojoši latvieši un 15 bērni no Latvijas vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Šajā "garšīgajā un radošajā" nometnē bērniem bija iespēja ne tikai iepazīt latviešu virtuvi un tradīcijas, bet arī veidot jaunas draudzības, kas stiprina saikni ar Latviju. Ingas individuālās sarunas ar vecākiem bija svarīgas, lai apzinātu interesi par atgriešanos Latvijā un sniegtu nepieciešamo atbalstu. Tikai nodibināti vērtīgi kontakti ar diasporas latviešiem, kuri gan šobrīd neplāno atgriezties, taču aktīvi iesaistās latviešu kopienu aktivitātēs savās mītnes zemēs un uztur saikni ar Latviju.

Savukārt "3x3" nometnē Koknesē, kas norisinājās no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, Inga piedalījās kā nakts viesis un informēja nometnes dalībniekus par remigrācijas koordinatora darbu. Tāpat viņa apmeklēja "3x3" nometni Limbažos un vēlāk arī Vācijā, latviešu centrā "Bērzaine",  kur viņa individuāli kontaktējās ar nometnes dalībniekiem, stāstot par remigrācijas procesu un atbalstu, ko sniedz koordinatori. Viesošanās šajos pasākumos deva iespēju iegūt vērtīgu informāciju par diasporas latviešu situāciju, apzināt interesi par atgriešanos Latvijā un nodibināt jaunus kontaktus.

“Tikšanās ar diasporas pārstāvjiem dažādos formātos var nesniegt tūlītējus rezultātus, taču šis ir ieguldījums ilgtermiņā. Veidojot sakarus ar tautiešiem visā pasaulē un informējot par atbalstu, ko Latvija piedāvā remigrantiem, tiek stiprināta saikne ar diasporu. Šī darba rezultātā, ko esmu veikusi pēdējā gada laikā, sāk pieaugt interese. Cilvēki zvana un raksta vairāk, interesējoties par iespējām atgriezties dzimtenē,” atzīst Inga Madžule. Viņa plāno turpināt apmeklēt šāda veida pasākumus, lai paplašinātu kontaktus un nodrošinātu atbalsta pieejamību visiem, kas vēlas atgriezties Latvijā.

Vasarā Latvijā notiek ne tikai nometnes, bet arī dažādi citi pasākumi, kuros piedalās un uzstājas diasporas pārstāvji. Piemēram, Birmingemas Mazais teātris un Londonas teātris "Trepes" kopā ar radošo komandu ir izveidojuši izrādes "Atklātā jūrā" un "Šakāļu uzbrukums", ar kurām pašlaik viesojas Latvijā – Rīgā, Valkā un Valgā. Savukārt biedrība "Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs" aicina draugus, domubiedrus un interesentus pievienoties neformālā atklāšanas un iepazīšanās pasākumā pirmdien, 12. augustā, no plkst. 17:00 līdz 20:00 Dzirnavu ielā 84, Rīgā, LaPa muzeja telpās. Pasākuma laikā tiks prezentēts jauns raidieraksts, stāstīts par biedrības darbību un jaunu biedru uzņemšanu, kā arī iepazīstināts ar Ingas Sindi grāmatu "Mamma saka ābols, papa saka Apfel". Inga Madžule plāno apmeklēt arī šos pasākumus, lai veidotu jaunus kontaktus un informētu par remigrācijas jautājumiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Vidzemes plānošanas reģions realizē funkciju "Diasporas likuma normu īstenošana (Atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai "Reģionālās remigrācijas koordinators")".    

Inga Madžule 3x3 ģimeņu saietā Latviešu centrā "Bērzaine", Vācijā

Inga Madžule 3x3 ģimeņu saietā kopā ar Latviešu centra "Bērzaine" vadītāju Inesi Avenu.

3x3 ģimeņu saieta Latviešu centrā "Bērzaine" organizatori Egija un Ingus Krūmiņi un Lelde un Indulis Bērziņi ar ģimenēm.  

____________________________________________ 

Papildu informācijai: Inga Madžule, remigrācijas koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā, remigracija PIE vidzeme PUNKTS lv, tālr. +371 29374285

Informāciju sagatavojis: Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists Vidzemes plānošanas reģionā, dzintars.mocs PIE vidzeme PUNKTS lv, tālr. +371 28246484


Trešdien, 14. augustā, Cesvaines pilī notiks svinīgais pasākums "20 personības 20 gados. Vidzemnieku godināšana 2024", ko rīko Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Europe Direct Vidzeme centru. Pasākums veltīts izcilām personībām, kuras ar savām idejām, iniciatīvām un darbību ir būtiski veicinājušas nozīmīgas pārmaiņas un ilgtspējīgu attīstību Vidzemē kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai un NATO.

Šajā pasākumā tiks godināti 34 ievērojami cilvēki, kuru ieguldījumu novērtējuši viņu kaimiņi, kolēģi un citi vērīgi līdzcilvēki. Starp viņiem ir pašdarbības kolektīvu vadītāji, uzņēmēji, kopienu līderi, pašvaldību darbinieki, mākslinieki, pētnieki, sporta entuziasti un citas sabiedrībai nozīmīgas personības. No šiem nominantiem 20 saņems titulu "20 personības 20 gados. Vidzemnieku godināšana 2024".

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Vidzemes plānošanas reģiona, Europe Direct Vidzeme centra, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes un Vidzemes plānošanas reģiona novadu pašvaldībām, kā arī nominantu tuvinieki un pieteicēji, lai izteiktu atzinību tiem, kuri ar savu nesavtīgo darbu un iniciatīvām veicina reģiona attīstību un labklājību, kā arī stiprinājuši Eiropas Savienību un NATO.

Lai saglabātu pasākuma pārsteiguma un svinīguma sajūtu, nominantu un laureātu vārdi tiks publiski atklāti tikai godināšanas ceremonijas laikā. Kandidātus tika aicināts izvirzīt ikviens Vidzemes plānošanas reģiona iedzīvotājs. Kopumā tika saņemti 37 pieteikumi, tostarp četri par vienu kandidātu.  Nominantu skaits no katra novada ir sekojošs: Alūksnes – 2, Cēsu – 4, Gulbenes – 5, Limbažu – 3, Madonas – 8, Ogres – 1, Saulkrastu – 1, Smiltenes – 4, Valkas – 1, Valmieras – 3, Varakļānu – 1, Alūksnes, Gulbenes, Smiltenes kopīgais pārstāvis – 1.

 

Informācijai

2012. gadā Vidzemes plānošanas reģions aizsāka tradīciju lepoties ar tiem, kuri dara un kuriem izdodas, lai parādītu, ka reģionā joprojām ir uzņēmīgi cilvēki, kas tic Vidzemes nākotnei.

Europe Direct ir Eiropas Komisijas informācijas centru tīkls, kas darbojas visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, lai sniegtu bezmaksas informāciju ikvienam iedzīvotājam par ES darbības jomām, kā arī aicinātu ikvienu iesaistīties ES notiekošajos procesos un izmantot iespējas, ko sniedz dalība ES. Centra Europe Direct Vidzeme darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija. 

 

Informāciju sagatavojusi: Laima Spalva, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, laima.spalva PIE vidzeme PUNKTS lv

 

14. augustā Cesvaines pilī norisinājās svinīgais pasākums "20 personības 20 gados. Vidzemnieku godināšana 2024", kas pulcēja vairāk nekā 150 cilvēku, lai kopīgi cildinātu 34 izcilus vidzemniekus. Pasākumu organizēja Vidzemes plānošanas reģions un Europe Direct Vidzeme centrs.

Atklāšanas brīdī Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede pauda sirsnīgu pateicību visiem nominantiem un sveica klātesošos ne tikai ar šiem svētkiem, bet arī ar 20 gadiem, kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai un NATO.

Pasākuma gaitā tika godināti visi nominanti – 34 izcilas personības no 11 novadiem novadiem, katra ar savu unikālo stāstu un ieguldījumu vietējās kopienās, kultūrā, izglītībā, pētniecībā un citās jomās.

 

Īpašo titulu "20 personības 20 gados. Vidzemnieku godināšana 2024" saņēma Ainārs Kiserovskis, Aleksandra Birkova, Daiga Rokpelne, Gints Kukainis, Guntis Ķeveris, Ieva Plētiena, Imants Šteins, Indulis Zvirgzdiņš, Ineta Laizāne, Inta Kalniņa, Kārlis Zemītis, Uldis Misiņš, Raimonds Kalniņš, Raimonds Vējonis, Raitis Melders, Rita Merca, Sigita Mūrniece, Vineta Meistere, Vilnis Špats, Vladimirs Kiseļovs. Laureāti saņēma goda rakstu, Latvijas karogu, ozola stādu un īpaši viņiem veltītu Vairas Vīķes-Freibergas grāmatas dāvinājumu ar autores parakstu, kā piemiņas un pagodinājuma apliecinājumu no prezidentes, kas ievadīja Latviju Eiropas Savienībā un NATO.

Pasniedzot Latvijas karogu un pateicības rakstus, pasākumā godināti arī Andrejs Nika, Anita Birzniece, Baiba Eglīte, Beāte Ozoliņa, Daiga Gargurne, Dzintars Adlers, Edgars Ricevs, Gita Mūrniece, Ilze Kraukle,  Indra Jaunzeme, Iveta Kovtuņenko, Jānis Baiks, Madara Mažajeva, Rita Krieviņa, apliecinot, ka arī viņi ar savām idejām un darbu veicinājuši ilgtspējīgas pārmaiņas Vidzemes reģionā. 

Pasākumu caurvija sirsnīgas uzrunas, kuru laikā apsveikuma vārdus teica Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja vietnieks Andris Kužnieks, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Guntis Gladkins un Zemessardzes 26. kājnieku bataljona komandieris majors Vladimirs Bistrovs. Pasākuma laikā Zemessardzes pārstāvji pasniedza Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumu goda zīmes “PAR NOPELNIEM” 3. pakāpi Agrim Lungevičam.

Kā īpašs pārsteigums un paldies ceremonijas laikā izskanēja muzikāli priekšnesumi, kurus izpildīja Zemessardzes koris “Stars” diriģenta Ārija Šķepasta vadībā un solistes Šarlote un Henriete Sprūdžas.

Lai gan Vidzemnieku dārza svētki kļuvuši par ikgadēju pasākumu, vienojot Vidzemes novadus un izceļot tos, kuru darbi iedvesmo un padara reģionu par vietu, ar kuru lepoties, tomēr pirmo reizi 12 gadu laikā godināmās personas pieteica iedzīvotāji. Atzinība un pateicība pasākumā teikta arī tiem, kuri izvirzīja kandidātus šim godinājumam, uzteicot viņus par vēlmi atklāt un izcelt labos darbus, kas paveikti Vidzemes labā.

“Vidzemnieku godināšana 2024” apliecināja, ka Vidzeme ir ne tikai dabas skaistuma, bet arī cilvēku darbu un spēka pārpilna. Tā paliek stipra un vienota, pateicoties cilvēkiem, kuru darbi iedvesmo un kalpo par paraugu citiem vidzemniekiem. Vidzeme – ceļš ved augšup!

Informācijai

Vidzemes plānošanas reģiona darbības pamatmērķis ir veicināt Vidzemes reģiona ilgtspējīgu attīstību, koordinējot un atbalstot vietējās iniciatīvas, tostarp īstenojot dažādus starptautiskus projektus un stiprinot sadarbību starp plānošanas reģionā esošajām pašvaldībām, organizācijām un iedzīvotājiem. Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā ietilpst Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Ogres, Saulkrastu, Smiltenes, Valmieras, Valkas un Varakļānu novads.  

Europe Direct ir Eiropas Komisijas informācijas centru tīkls, kas darbojas visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, lai sniegtu bezmaksas informāciju ikvienam iedzīvotājam par ES darbības jomām, kā arī aicinātu ikvienu iesaistīties ES notiekošajos procesos un izmantot iespējas, ko sniedz dalība ES. Centra Europe Direct Vidzeme darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija. 

 

Informāciju sagatavojusi: Laima Spalva, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, laima.spalva PIE vidzeme PUNKTS lv

 

Vidzemes plānošanas reģionā šovasar sākts projekts “Uzplaukt radoši – sieviešu, radošo uzņēmēju iedrošināšana”, kā ietvaros tiek īstenota mentoringa programma sievietēm Vidzemes reģionā radošajās industrijās vecumā virs 40 gadiem.

Vidzemes uzņēmējdarbības centrs pagarina pieteikšanos un aicina atsaukties radošo nozaru profesionāļus un speciālistus, kas vēlētos sniegt mentora pakalpojumus saistībā ar uzņēmējdarbību, mārketingu un komunikāciju, produktu un pakalpojumu attīstību, dizainu, pašizmaksas, cenas veidošanu, aprites ekonomiku kā arī dalīties ar pieredzes un veiksmes stāstiem.

Mentora programmas aktivitātes norisināsies no 2024. gada septembra līdz 2025. gada jūnijam. Paredzēts, ka grupas dalībnieces mentoringa programmas laikā saņems mentoru atbalstu, mentoriem daloties ar dažādiem padomiem un ieteikumiem. 

Ir atlasīta 16 radošu sieviešu grupa, kuras jau ir iesaistītas radošajās aktivitātēs, amatniecībā, hobija līmenī, vai cita veida radīšanā, un kuras vēlas uzsākt vai paplašināt un attīstīt savu darbību. Puse no grupas ir saistītas ar tekstildizainu, un otra daļa saistīta ar vizuālo mākslu, dizaina priekšmetu radīšanu. 

Plašāka informācija par mentoringa programmu ŠEIT. 

Pieteikumi jāiesniedz līdz 2024. gada 23. augustam plkst. 12:00 uz e-pastu arta.indriksone PIE vidzeme PUNKTS lv.

Aktivitātes organizē Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centrs projektā “Uzplaukt radoši - sieviešu, radošo uzņēmēju iedrošināšana”, sadarbībā Igaunijas Austrumviru Uzņēmumu centru, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.