VPR jaunumi
23.06.2021
Vidzemes plānošanas reģiona organizētajā diskusijā, kurā piedalījās uzņēmējdarbības atbalsta politikas veidotāji – ministriju pārstāvji un vietējie uzņēmēji, secināts, ka nodrošinātais inovāciju projektu vadītāja atbalsts ir nozīmīgs gan jaunos, gan jau pieredzējušos uzņēmumos, jo ļauj sistemātiski organizēt jaunu produktu, pakalpojumu un procesu attīstību, un tam būtu jābūt kā pieejamam resursam ilgtermiņā.
19.06.2021
Strenči (Gaujas plostnieku galvaspilsēta) veidojušies kā mežcirtēju un plostnieku apmetnes vieta. Apkārtne bagāta ar lieliem, skaistiem mežiem, kuros aug ne vien lietaskoki, bet arī atrodamas vietas ar īpašu stāstu.
17.06.2021
Vidzemē pieaug to pakalpojumu sniedzēju skaits, kas izprot pārgājienu tūristu vajadzības un piedāvā atbilstošus pakalpojumus. Uzsākot vasaras sezonu, vēl 5 tūrisma pakalpojumu sniedzēji Vidzemē saņem atpazīstamības zīmi “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly”, tādējādi kopumā Vidzemē piešķirtas jau 49 šādas zīmes.
16.06.2021
Lai arvien veicinātu uzņēmējdarbības un pētniecības savstarpējo sadarbību, Vidzemes plānošanas reģions (VPR) kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabriku īstenoja eksperimentālu notikumu – Inovāciju koprades laboratoriju (IKL). Plānošanas un organizēšanas procesa struktūra, jau gatavi materiāli, gūtā pieredze un atziņas ir īpaši nozīmīgs resurss ikvienam, kurš strādā ar pētnieku un uzņēmēju sadarbības stiprināšanu. Lai jau pārbaudīto metožu un rīku kopumu nodotu citiem kopražu organizētājiem, ir sagatavotas vadlīnijas koprades laboratorijas organizēšanai tiešsaistē.
14.06.2021
Vides risinājumu institūts (VRI) sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu (VPR) un bioekonomikas inovāciju attīstītāju tīklu Biobord 2. jūnijā organizēja starptautisku tiešsaistes pasākumu "Bioeconomy Forum: Innovation for Sustainable Food Production".
10.06.2021
“Līdzdalības budžeta iespējošana Baltijas jūras reģionā” (EmPaci) projekta partneri iepazīstina ar līdzdalības budžetēšanas labo praksi, apkopojot dažādu pasaules pilsētu piemērus “Līdzdalības budžetēšanas ceļvedī”. Šis dokuments tapis Klaipēdas Universitātes un Rostokas Universitates pētnieku sadarbībā.
10.06.2021
Maijā Vidzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs pulcēja pašvaldību, sociālo dienestu un sociālo uzņēmēju pārstāvjus pieredzes apmaiņas pasākumā par sociālās uzņēmējdarbības iespējām Vidzemes pašvaldībās. Pieredzē dalījās Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas, Ogres novada un Siguldas novada pašvaldību un sociālā uzņēmuma SIA Mans peldkostīms (SWIMBE) pārstāvji. Diskusiju rezultātā tika iegūtas vērtīgas atziņas un konkrēti rīcību virzieni, lai attīstītu sociālo uzņēmējdarbību Vidzemē.
08.06.2021
Tuvojoties projekta “Baltijas transporta loks” noslēgumam, pienācis laiks detalizēti iepazīties ar projekta rezultātiem. Pirmspēdējā informatīvajā izdevumā aicinām ko vairāk uzzināt par sadarbības iespējām un modeļiem ar t.s. iesaistītajām pusēm, lai attīstītu vienmērīgas un efektīvas transporta plūsmas gan uz sauszemes, gan jūrā. Otra izdevuma centrālā tēma skar tranzīta koridora Baltkrievija-Latvija-Zviedrija izvērtējumu tālākai pārrobežu uzņēmējdarbības attīstībai.
08.06.2021
Maija nogalē divi Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekti “BIS - Baltijas industriālā simbioze” un “BalticBiomass4Value” sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes birojiem Baltijas valstīs rīkoja vebināru par industriālās simbiozes* un bioekonomikas biznesa modeļu labo praksi. Pasākumā tika prezentēts arī biznesa modeļu labās prakses piemērs Latvijā – SIA “Aloja-Starkelsen” pieredze ilgtspējīgā bioloģisko produktu un sastāvdaļu ražošanā un ražošanas blakusproduktu pārstrādē.
07.06.2021
|
|