Arhīva kalendārs
Godinot Latvijas valsts simtgadi, Cēsīs top pastāvīga vēstures ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”, kas vēstīs par kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju pretošanos okupāciju varām no 1940. līdz 1957. gadam. 23. augustā visi interesenti tiek aicināti uz atvērto durvju pēcpusdienu ekspozīcijas mājvietā – kādreizējā čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. 23. augustā Cēsīs Pils ielas 12 nama pagalmā pirmo reizi kopš valsts neatkarības atgūšanas durvis būs plaši atvērtas ēkai, kurā padomju okupācijas gados atradās čekas īslaicīgās aizturēšanas izolators. Godinot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrība te iecerējusi līdz 2018. gada 23. augustam izveidot Latvijas okupāciju vēsturi skaidrojošu ekspozīciju, kas vēstīs par notikumiem Centrālvidzemē (kādreizējā Cēsu apriņķa teritorijā) laika posmā no 1940. līdz 1957. gadam. Gadu pirms atklāšanas biedrība un topošās ekspozīcijas veidotāji aicina ikvienu apmeklēt tās mājvietu, lai uzzinātu kā rit ekspozīcijas izveide.
Ekspozīcija izgaismos okupāciju norises gaitu un vēstīs par kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju uzdrīkstēšanos – daudzveidīgo pretošanos okupācijām (gan padomju, gan nacistiskajai), salīdzinās komunistiskā un nacistiskā režīma politiku pret Latvijas tautu, iepazīstinās ar atsevišķu indivīdu likteņiem un ļaus apjaust viņu motivāciju, pašaizliedzīgi iestājoties par Latvijas valstij un tautai svarīgām vērtībām šķietami bezcerīgos brīžos. Ekspozīcijas kuratore Elīna Kalniņa skaidro ekspozīcijas saturā ietverto jēgu: “Vērtības, par kurām mūsu priekšteči, kam bija lemts piedzīvot okupāciju norisi, iestājās un atdeva savas dzīvības, nav mums neizprotamas, tālas un svešas. Arī mēs šodien ar tām dzīvojam, arī mūsu sirdsapziņu tās biksta. Proti, runa ir par taisnīgumu, godu, brīvību, neatkarību, demokrātiju. Būtībā ekspozīcija būs stāsts par šo vērtību nozīmi individuālā līmenī – arī par mūsu sirdsapziņām, tamdēļ ekspozīcijai ir dots nosaukums – SIRDSAPZIŅAS UGUNSKURS. Tas, ko apmeklētājiem piedāvās ekspozīcija Cēsīs, kā arī tas, ko okupāciju vēsturē vēl izpētīsim un sapratīsim mēs paši pilsētās, pagastos, novados ir svarīgi ikvienam no mums. Ja gribam dzīvot labāk, tad vienotība, tēvzeme un brīvība tāpat kā gods kalpot Latvijai un saskaņa nedrīkst būt tikai tukši novazāti saukļi, nonivelētas vērtībiņas. Tām atkal jābūt mūsu lielajām vērtībām, kas mums tik lielā mērā svarīgas, ka spējam par tām iestāties un pastāvēt, ka spējam mainīties, pārvarēt savu savtīgumu, savu nevēlēšanos saprast un pieņemt citādo, zināt savu pagātni un godā turēt mūsu nacionālās pretošanās kustības dalībnieku piemiņu.” Ekspozīcijas “SIRDSAPZIŅAS UGUNSKURS” izveidi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma „Latvijai-100”, Kultūras ministrija, Valmieras Novada Fonds, Vidzemes Plānošanas reģiona Kultūras programma, Cēsu novada pašvaldība, Amatas novada pašvaldība, Vecpiebalgas novada pašvaldība, Priekuļu novada pašvaldība, Gulbenes novada pašvaldība un Raunas novada pašvaldība, sponsori un ziedotāji. 23. augustā no plkst. 15:00 līdz 19:00 topošās ekspozīcijas “SIRDSAPZIŅAS UGUNSKURS” atvērto durvju pēcpusdienā būs iespējams:
2018. gadā Latvijas valsts svinēs simtgadi. Lai padziļinātu izpratni par Latvijas valstiskumu, vēsturi, notikumiem un personībām, kas veidojušas Latvijas valsti, no 2017. gada līdz 2021. gadam norisināsies plaša norišu programma. Kontaktinformācija: Ekspozīcijas kuratore: Elīna Kalniņa e-pasts: elina.cesis PIE gmail PUNKTS com / mob.tālr.: 25445433 Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības valdes priekšsēdis Pēteris Ozols e-pasts: cesu_prb PIE inbox PUNKTS lv / mob. tālr.: 29297513 Pateicoties "Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017" projektu konkursam, ko organizēja Vidzemes plānošanas reģions, 2017. gada 12. augustā Sēļu muižā norisināsies Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki. Jau tradicionāli otrajā augusta sestdienā ar īpašu opermūzikas programmu tiks ieskandināta visa Sēļu muižas estrāde, kur romantiskā svētku atmosfērā uzstāsies Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solisti kamerorķestra pavadījumā.
No plkst. 21:00 Sēļu muižas kompleksā būs apskatāmas vairākas ekspozīcijas. Izstāžu zālē atvērs Kilingi – Nemmes pilsētas mākslinieku darbu izstādi “Krāsas un sajūtas” (Igaunija). Klētī tiks atklāta ikgadējā izstāde “Ziedi manā dārzā”, kuru veido novada iedzīvotāji, un Daces Blūmas izstāde “Duets”, kurā varēs aplūkot porcelāna apgleznojumus, keramikas darbus, zīmējumus un foto. Pasākuma laikā Sēļu muižā varēs iepazīt gleznotāja Rūdolfa Voldemāra Vītola (1904.-1980) gleznas no Valmieras muzeja krājuma, porcelāna figūriņu kolekciju (Zviedrija) un fotomākslinieces Ineses Kalniņas personālizstādi “Stihija.Vīrietis”. Lielajā Sēļu muižas klētī un pagrabā sadarbībā ar Valmieras muzeju atrodas izstāde „Sēļu muižas laikos...”, kā arī tautas daiļamata meistares Malvīnes Pudeles 90 gadu jubilejas personālizstāde un kokamatnieka Uģa Vītiņa darbi. Plkst. 22:00 Sēļu muižas estrādē apmeklētājus priecēs nakts koncerts - Johana Štrausa operetes “Sikspārnis” muzikālais stāsts. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solisti: Sonora Vaice (soprāns), Marlēna Keine (soprāns), Raimonds Bramanis (tenors) un Nauris Puntulis (tenors), LNOB kamerorķestris diriģenta Normunda Vaiča vadībā. Ieeja uz koncertu 3,00 eiro, skolēniem 0,50 eiro. Aicinām nesteidzīgās sarunās baudīt muižas noskaņu, senatnīgo auru un dabas krāšņumu Mazajos Opermūzikas un Dārza svētkos Sēļu muižā! Pasākuma atbalsta:
Ekspozīcija ir režisora Ivo Brieža, Pētera Ķimeļa un skaņu mākslinieka Andra Indāna kopdarbs. Caur astoņu cilvēku stāstiem, kuri savulaik strādājuši un savas ikdienas gaitas pavadījuši Brūzī, ekspozīcija iepazīstinās ar Brūža atstāto vēstures un kultūras mantojumu. Vairāku gadsimtu gaitā arhitektoniski pārveidojies un pārdzīvojis dažādus politiskos režīmus, Brūzis kļuvis par harizmātisku un visnotaļ eklektisku industriālo mantojumu. Tā sienās iekodētas 19., 20. un 21.gadsmita vēstures liecības.
Pēdējo gadu laikā Brūža komplekss kalpojis par vietu, kurā mākslinieki, inovatori, dizaineri un citu jomu pārstāvji stāstījuši savus stāstus, taču visu iepriekšējo pasākumu laikā viesi par vienu no intriģējošākajiem apskates objektiem atzinuši pašu Brūzi. Šīs vasaras izskaņā Brūzis ir gatavs atklāties un izstāstīt pats savus stāstus. Ekspozīcijas apmeklētājiem būs iespēja ceļot laikā – sajust, kā Brūzis laikmeta griežos elpo, smejas, pārdzīvo un transformējas. Kā vēsta Brūža jaunie īpašnieki, pāršķirstot vēstures lapaspuses, sagatavosim Brūzi nākotnei, kurā tam paredzēts kļūt par zinātnes, mākslas un gastronomijas centru. Brūža saimnieks un īpašnieks ir Vides risinājumu institūts (VRI), kas kopā ar latviešu arhitektiem Austri Mailīti un Andru Odumāni plāno Brūzi atdzīvināt no jauna. Tam paredzēts kļūt par starptautisku platformu jaunajiem zinātniekiem, māksliniekiem, pavāriem un citu jomu speciālistiem, lai tie kopīgiem spēkiem risinātu kompleksas vides problēmas un brūvētu nākotnes attīstības scenārijus. Ekspozīcija “Brūža stāsti. Te briest, te briedis, te briedīs.” apskatāma no 11.augustam līdz 29.septembrim Cēsu Vecā alus brūža kompleksā (Lenču ielā 11, Cēsis). Ekspozīcijas darba laiks: ceturtdiena – svētdiena no plkst. 12:00 – 18:00. Ieeja ekspozīcijā ir bez maksas. Ekspozīcija tapusi ar Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes kultūras programmas, Valmieras novada fonda programmas “Vidzemes NVO iniciatīvas Latvijas simtgadei 2017” un Cēsu Centrālās bibliotēkas atbalstu.
Par VRI: Vides risinājumu institūts ir inovatīvs zinātnes institūts, kas, veidojot sinerģiju starp zinātni, mākslu un jauno tehnoloģiju sniegtajām iespējām izstrādā risinājumus ilgtspējīgai vides un dabas resursu apsaimniekošanai. 2013.gadā VRI kļuva par Cēsu Vecā alus brūža saimnieku. VRI tajā iecerējis attīstīt Zinātnes, mākslas un gastronomijas centru “Brūzis”.
Informāciju sagatavoja: Guna Dātava VRI sabiedrisko attiecību speciāliste guna.datava PIE videsinstituts PUNKTS lv 26568947 Šogad vienīgā baroka koka muiža Latvijā – Ungurmuiža - svin ar plašu pasākumu klāstu 285. jubileju!
Šovasar kulminācijas pasākumi muižā noritēja, ietverot gan koncertus, gan izstādes, gan aktivitātes dažādām auditorijām. Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda un Vidzemes plānošanas reģiona atbalstam, 2.jūlijā tika rīkots interaktīvs pasākums bērniem – muzikāla izrāde pēc H. K. Andersena pasakas "Princese uz zirņa" motīviem. Stāstu veidoja aktieri Kārlis Derums, Kristiāna Abiļeva, Egija Silāre, Alīda Pērkone, iesaistot mazos skatītājus. Izrādi pavadīja Valta Pūces mūzika. Izrādes režisore - Dita Balčus, horeogrāfe - Ieva Ozoliņa. Pēc izrādes dabas pētnieces Noras Ķibildas vadībā sekoja pārgājiens dabā pa Ungurmuižas takām, lai izzinātu apkārtnes dabas daudzveidību. Savukārt radošajās darbnīcās muižas telpās Zanda Krūmiņa bērniem mācīja veidot dažādas piemiņas lietas no dabas materiāliem. Pasākums bija gana kupli apmeklēts, ap 50 mazo viesu aktīvi līdzdarbojās un iesaistīja arī savus vecākus. Šādi tika veicināta Ungurmuižas atpazīstamība un izveidots piedāvājums ģimenēm, kuru pilnveidojot, tiks radīta jauna izglītojoša programma ģimenēm ar bērniem arī nākotnē.
Informāciju sagatavoja Ieva Ņevečorova Cēsu Centrālā bibliotēka piedāvā spraigu kultūras programmu 2017. gada Dzejas dienu mēnesim.
No 4. septembra līdz 6. oktobrim bibliotēkas pirmajā stāvā būs skatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izstāde “Dzejniekam Eduardam Veidenbaumam – 150”. Pēc pedagogu pieprasījuma tiks sagatavots informatīvi izglītojošs stāstījums skolēniem par izstādē iekļautajām tēmām. Pieteikties zvanot: 64112020. Trešdien, 13. septembrī, plkst. 16.00 bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā notiks netradicionālas dzejas sacensības “Dzejas slams bērniem”. Šoreiz dzejdara talantu būs iespēja pierādīt skolēniem līdz 14 gadu vecumam! Atraktīva žūrija, draudzīgi vērtēšanas kritēriji, radošā darbnīca un pārsteiguma balvas konkursantiem garantētas! Kā kļūt par sacensību dalībnieku? 1) Aizpildi pieteikuma veidlapu līdz 8. septembrim elektroniski: Dzejas slams bērniem vai papīra formātā bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, vai savas skolas bibliotēkā. 2) Sagatavo 3 paša sacerētus dzejoļus (ja vēlies, varēsi tos lasīt no lapas)! 3) Ierodies uz sacensībām 13. septembrī plkst. 16.00 bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā un pārliecini ikvienu par savām dzejdara spējām! Trešdien, 20. septembrī, bibliotēkā viesosies Andris Akmentiņš – dzejnieks, prozaiķis, komponists un dziesmu tekstu autors. Atdzejojis dziesmu tekstus tādām animācijas filmām kā “Šreks”, “Ledus laikmets” un “Simpsoni”. Cik atraktīvs muzikālais dzejnieks ir bērnu auditorijai, tik pārsteidzošs ir arī pieaugušo skatītāju lokam. Plkst. 14.00 “Dzejolis un tā tapšana”. Uz tikšanos ar dzejnieku aicināti 3. – 6. klašu skolēni. Plkst. 18.00 “Dzejas domāšana visiem”. Vakarīga tikšanās ar autoru pieaugušo auditorijai. Līdz 17. septembrim ir iespēja pieteikt komandu vēl līdz šim nebijušām auto foto orientēšanās sacensībām – “Literārās Cēsis”. Sacensību norise – sestdiena, 23. septembris, plkst. 10.00. Auto foto orientēšanās brauciena laikā dalībniekiem būs jāatrod kartē atzīmētie kontrolpunkti Cēsu pilsētā un jānofotografējas pie tiem. Pasākuma mērķis ir popularizēt mazāk zināmo Cēsu vēstures daļu, kas saistīta ar literatūras, grāmatniecības un izglītības nozarēm. Sacensību starta vieta – Cēsu Centrālā bibliotēka (Raunas iela 1), sacensību noslēgums, apbalvošana – Eduarda Veidenbauma dzimto māju “Glāznieki” piemiņas vieta, kas atrodas A/S “Cēsu alus” teritorijā (Aldaru laukums 1). Pieteikuma veidlapa: Auto foto orientēšanās "Literārās Cēsis" Trešdien, 27. septembrī, plkst. 18.00 ikviens interesents aicināts uz muzikāli literāru vakaru kopā ar Valdi Atālu. Sirdssiltas noskaņas dzejā, dziesmās un sarunās. Dalība visos pasākumos bez maksas. Vairāk par pasākumu norisi uzzini bibliotēkā vai tīmekļa vietnē www.biblioteka.cesis.lv Informāciju sagatavoja: Krista Annija Lauberga, Cēsu Centrālās bibliotēkas projektu speciāliste, krista.lauberga PIE biblioteka.cesis PUNKTS lv Kultūras aktivitāšu norisi atbalsta “Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2017”, Cēsu novada pašvaldība, a/s “Cēsu Alus”, “Zinoo Cēsis”, “Zvaigznes grāmatu nams”.
Informāciju sagatavoja: Cēsu Centrālās bibliotēkas Projektu speciāliste Krista Annija Lauberga Ar „Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017” atbalstu (piešķirtais finansējums – 4000 eiro) notika Jāzepa Vītola Mūzikas dienas 2017. Gaujienā. No 19.-29. jūlijam notika vasaras nometne Vītolēni, kurā piedalījās 140 audzēkņi no daudzām Latvijas mūzikas skolām un vidusskolām, kā arī no Somijas, Francijas un Krievijas. Viss nometnes laiks tika pavadīts ar radošām aktivitātēm. Jau nometnes sākumā – 23.jūlijā, sadarbībā ar Gaujienas evanģēliski luterisko draudzi, atzīmējot Mācītājmājas 255.gadu jubileju, notika garīgās mūzikas koncerts. Latvijas Mākslinieku Savienība uzaicināja Vītolēnus uz mākslas darbnīcām Zvārtavas pilī. Nometnes laikā – tieši 26.jūlijā – Jāzepa Vītola dzimšanas dienā, notika konkurss, kurā tika pārbaudītas bērnu zināšanas par komponistu. Ekskursija pa Gaujienu un Jāzepa Vītola memoriālā muzeja apmeklējums notika jau pirmajā nometnes dienā. Visi pasākumi notika Vītolēnu 15 gadu jubilejas zīmē. Piektdien, 28.jūlijā notika divi koncerti – Vītolēnu lielais koncerts „Dzīvo notīs”, kur šogad izskanēja nometnes pedagoga Romāna Falkenšteina „Skerco” simfoniskajam orķestrim un visiem mīļā diriģenta Andra Riekstiņa speciāli nometnei radītais cikls „Zosu sapņi” simfoniskajam orķestrim un korim. Nakts koncertā uzstājās ansambļi, apvienojot dalībniekus un pedagogus. Sestdien, 29.jūijā – Vītolēnu ansambļu un solistu priekšnesumi mijās ar vizuālās mākslas konkursa “Skaisti dziedi lakstīgala” laureātu apbalvošanu. Noslēguma koncertā Vītolēni piedalījās ar savu sagatavoto programmu, kā arī dziedāja kopā ar Latvijas koriem, kuri šogad bija pārsvarā no Kurzemes un Rīgas. Koncertā viesojās dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels un komponists Mārtiņš Brauns. Saņemtās atsauksmes pēc nometnes un koncertiem no dalībniekiem un vecākiem liecina, ka nometne ir vajadzīga bērnu radošajai izaugsmei, muzikālai un patriotiskai audzināšanai. Jau 9. septembrī notiks nometnes Rudens koncerts Smiltenes Kultūras centrā, kur visi atkal satiksies mūzikā, atskaņojot vasarā iestudēto programmu.
Informāciju sagatavoja: Ilze Dāve projekta vadītāja "Latvijas valsts mež uatbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017" līdzfinansētā projektā Limbažu novadā jūlijā sešu dienu garumā norisinājās starptautisks teātra festivālā Spēlesprieks. Tajā piedalījās vairāk nekā 20 kolektīvu, pāris simtu aktieru. Pasākuma programmā bija visdažādāko žanru izrādes, piedāvājot to apmeklētājiem plaša spektra emocijas - prieku, aizkustinājumu, žēlumu, dusmas, iespēju dzīvot līdzi dažādiem likteņiem un stāstiem, aizmirstot, ka tā nav dzīve, bet teātris. Uzrunātie festivāla apmeklētāji novērtēja to, cik dažādas ir izrādes, cik interesanti strādā aktieri un režisori. Dažs maz atpaliek no profesionālo teātru snieguma. Viņi saskatīja arī pievienoto vērtību noskaņā, ko izrādēm deva neierastas spēles vietas. Par daļu no izrādēm cilvēki nevarējuši pat iedomāties, ka tās nav radītas tieši vietām, kur bija skatāmas, – tukšā bankas ēkā, pagrabā, garāžā, bibliotēkā, baznīcā un citur. Festivāla pirmajās dienās skatītājiem tika piedāvātas pašu novada kolektīvu izrādes. Tos priecēja Umurgas, Viļķenes, Stūrīšu un Umurgas teātri. Lai gan festivāla nedēļa lielākoties bija lietaina un vējaina, izrādes bija labi apmeklētas. Oficiālā festivāla atklāšana notika tā ceturtajā dienā, kad jau bija sagaidīti pašmāju un ārzemju viesi. No tālienes bija atbraucis Kijevas jauniešu improvizācijas teātris. Tajā darbojas topošie psihologi. Ceturto reizi Limbažus apmeklēja Tomass Haugers ar savu teātri Drakomir no Dānijas. Lietuviešu kolektīvi šoreiz bija divi. Tāpat bija ieradušies kolektīvi no Vācijas un Ukrainas. Limbažniekus sevišķi iepriecināja gruzīni, aizraujot ar savu temperamentu un dziesmām latviešu valodā. Skatītāju atzinību izpelnījās arī viesi, kuri nebija tālu ceļojuši – Brocēnu, Gulbenes, Ogres, Jūrmalas, Jelgavas, Kuldīgas, Liepājas, Mālpils, Saldus un VEF tautas teātris. Ar Žila Verna “80 dienās apkārt zemeslodei” viesizrādi Limbažos viesojās Valmieras drāmas teātris, sniedzot vietējiem iedzīvotājiem iespēju apmeklēt profesionāla teātra izrādi, kā arī salīdzināt tā un amatieru teātru sniegumu. Festivāla dalībniekiem savukārt bija iespēja diskutēt un dalīties pieredzē ar tā aktieriem. Uzrunātie režisori, kuri festivālā piedalās jau atkārtoti, atzina, ka festivāla atmosfēra ir brīnišķīga, pozitīvi ir tas, ka ir iespēja gan sagatavoties un nospēlēt savu izrādi, gan redzēt citus kolektīvus un paballēt. Tika uzsvērta festivāla unikalitāte ar to, ka spēlēts tiek pilsētvidē. Tas ir piedzīvojums gan pašiem aktieriem, gan skatītājiem, kaut kas ļoti laikmetīgs un interesants. Lai arī sākotnēji tas šķitis biedējoši, lielākoties piedāvātās spēles vietas izrādījušās lieliski piemērotas izrādes noskaņas radīšanai. Iedzīvotāji atzinīgi novērtēja to, ka festivāls šogad notika arī ārpus pilsētas. Iespēja noskatīties izrādes bija skatītājiem Viļķenē, Igatē, Umurgā, Pālē un Pociemā. Šī festivāla viens no jaunumiem bija izstādes „Brīvdabas izrādes Latvijā” izveide un atklāšana Limbažos kopā ar Eduarda Smiļģa Teātra muzeja direktoru Jāni Siliņu. Izstādē piedāvāts skatījums par vides, brīvdabas izrāžu vēsturi un teātra iespējām – kā izmantot dažādas pilsētas teritorijas, laukumus, ēkas teātra vajadzībām, tādejādi radot jaunus risinājumus kultūras pasākumu organizēšanā, atdzīvinot neievērojamas pilsētas vietas un pārsteidzot iedzīvotājus. Sadarbībā ar muzeju festivāla dalībniekiem tika rīkota arī kopīga diskusija par Latvijas teātru daudzveidību. Festivāls tiek organizēts reizi divos gados un nākamreiz tas jau būs 15. Spēlesprieks. Šajā laikā ir audzis festivāla dalībnieku skaits, to daudzveidība, tāpat arī organizatoru prasmes, pasākums ir kļuvis par labi organizētu un izaugsmi veicinošu amatieru teātru dzīves notikumu.
Informāciju sagatavoja: Anna Siliņa Projekta vadītāja Limbažu novada pašvaldība Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar skolas atbalsta biedrību rīkos jau tradicionālo Vidzemes reģiona mūzikas skolu talantīgāko audzēkņu un konkursu laureātu koncertu “Vidzemes Talanti”. Koncerts notiks svētdien, 3. septembrī, plkst. 16.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Koncertā piedalīsies Vidzemes mūzikas skolu audzēkņi - konkursu laureāti - no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Madonas, Rūjienas, Salacgrīvas, Valmieras, un Vidzemes kamerorķestris, mākslinieciskais Andris Veismanis, koncertu diriģēs Kaspars Ādamsons. Pasākumu vadīs Evija Streiča. Koncerta programma būs interesanta un daudzveidīga. Dzirdama būs dažādu instrumentu – vijoles, tubas, eifonija, čella, klavieru, kokles, flautas, akordeona, saksofona spēle – , kā arī solo dziedāšana. Daudzas aranžijas solo instrumentiem ar orķestri radījis Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pedagogs un komponists Andris Riekstiņš. Liels paldies koncerta atbalstītājiem: Vidzemes plānošanas reģionam, Valsts kultūrkapitāla fondam, Cēsu novada pašvaldībai, Cēsu Kultūras un Tūrisma centram, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrībai, akciju sabiedrībai “Cēsu alus”, ZS “Kliģeni”, SIA “Beatus” - veikalam Solo, pasākuma vadītājai – Evijai Streičai. Laipni aicināti visi, kuri vēlas baudīt kvalitatīvu instrumentālo mūziku un sniegt atbalstu jaunajiem Vidzemes Talantiem! Atbalstot jaunos talantus, ieeja koncertā par ziedojumiem. Informāciju sagatavoja: Elīna Eglīte Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Projektu vadītāja
|
|