Arhīva kalendārs

« September 2024 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Kopš 2013. gada Pļaviņu Mūzikas skola iedibinājusi tradīciju – rudens kamermūzikas dienu koncertu ciklus Pļaviņās, dodot iespēju ikvienam mūzikas interesentam tos apmeklēt bez maksas.

Šī gada kamermūzikas dienas atklāsim 4. oktobrī plkst. 18.00 Pļaviņu Kultūras centrā ar čellu trio “Melo-M” koncertprogrammu “Čellu brīnumskaņas Pļaviņās”.

Čellu trio “Melo-M” izveidojis čellists un komponists Kārlis Auzāns 2005.gadā. Kopā ar Kārli Auzānu kolektīvā muzicē čellisti Miķelis Dobičins, Jānis Pauls un sitaminstrumentālists Miķelis Vīte.

“Melo-M” izvēlētais interpretāciju materiāls ir ļoti dažāds – popmūzika, rokmūzika, tautas mūzika, klasika un arī mūsdienu akadēmiskā mūzika.

Koncertam Pļaviņās gatavojas arī Ogres Mūzikas un mākslas skolas, Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas, Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas jaunie čellisti. Koncerta noslēgumā jaunie čellisti kopā ar čellu trio “Melo-M” izpildīs Kārļa Auzāna skaņdarbu “Kopā mēs varam!”.

Koncerta norisi finansiāli atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

Uz tikšanos Pļaviņās!

Informāciju sagatavoja: Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore.

.

Zinātkāres un zinātprieka noskaņām virmojot rudenī, arī Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parks ir sagatavojis septembra un oktobra mēnešiem zinātniskas pēcpusdienas par dažādām tēmām.

21. septembrī plkst. 13:00 norisināsies zinātniska pēcpusdiena “Ezeru teikas un arheoloģija” ar folkloras pētnieces Dr. habil. philol.  Janīnas Kursītes – Pakules un Dr.habil.hist. arheologa Jura Urtāna dalību. Pasākumā izzinās teiku par lidojošajiem ezeriem vēsturisko izcelsmi, to mitoloģisko skaidrojumu, kā arī ezeru sakralitāti saistībā ar mājlopu upurēšanu.

4. oktobrī plkst. 13:00 notiks pasākums “Kur gulēja tēvs, māmiņ' : senās apbedījumu vietas Āraišu apkārtnē”, kurā piedalīsies tādi referenti kā Elīna Guščika, Edgars Žīgurs un Vitolds Muižnieks. Uzaicinātie dalībnieki iedziļināsies senajās apbedījumu tradīcijās, iepazīstinās ar ezerpiliešu apbedījumu vietu - Liepiņu kapulauku, kurā senie latgaļi ir apbedīti no 9. līdz 12. gadsimtam, kā arī varēs dzirdēt interesantus vēsturiskus faktus par jauno laiku kapsētām Āraišos.

Savukārt 6.oktobrī plkst. 12:00 sekos pārgājiens pa Āraišu apkārtnes kapiem arheologa Jāņa Meinerta un etnogrāfes Indras Čeksteres vadībā.

Kā pēdējā zinātniskā pēcpusdiena šajā rudenī Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka apmeklētāju centrā notiks semināra diskusija “Seno latgaļu garīgais mantojums: upurēšana un ziedošana”, 19. oktobrī plkst. 12:00. Šīs semināra diskusijas mērķis būs izzināt Āraišu ezerpils arheoloģiskajos izrakumos atrastās liecības par mitoloģisko dievību lomu ezerpiliešu dzīvē, kā arī izprast dzīvnieku kaulu vai zobu piekariņu valkāšanas nozīmi. Semināra diskusija notiks starpdisciplinārā līmenī un tajā piedalīsies folkloras pētnieces - Dr. habil. philol. Janīna Kursīte – Pakule, Dr.habil.phil. Jolanta Stauga, kā arī arheologs Dr.habil.hist. Juris Urtāns. Pēc priekšlasījumu nolasīšanas sekos diskusija, kuru vadīs Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzejpedagoģe Dārta Dzenīte un arheologs Jānis Meinerts. Pasākums tiks translēts tiešraidē Facebook platformā.

Apmeklējumam zinātniskajās pēcpusdienās ieeja - bez maksas. Pasākumos tiks filmēts un fotografēts.

Semināra diskusiju “Seno latgaļu garīgais mantojums: upurēšana un ziedošana” finansiāli atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

Lūdzu iepriekš pieteikt savu dalību pasākumos, rakstot uz e-pastu ezerpils PIE cesunovads PUNKTS lv vai zvanot pa tel.nr. 25669935.

Informāciju sagatavoja: Dārta Dzenīte, Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzejpedagoģe.

.