Arhīva kalendārs

« September 2024 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Vidzemes Atvērto inovāciju centrs aicina līdz 22.septembrim pētniekus, uzņēmējus un studentus pieteikties dalībai inovāciju koprades laboratorijā (IKL), kas norisināsies šī gada novembrī. IKL tēma “Meža resursi ilgtspējīgu pakalpojumu radīšanai” ir nozīmīga gan meža īpašniekiem, gan tiem uzņēmējiem, kuri vēlas attīstīt arvien jaunus un inovatīvus tūrisma, rekreācijas un kultūras pakalpojumus, gan tiem, kuri meklē starpdisciplinārus risinājumus pakalpojumu attīstīšanai sadarbībā ar IKT nozari, t.sk, virtuālās realitātes risinājumiem, modelēšanas un uzraudzības rīkiem u.c.

Latvijas meži un tajos esošie resursi ir viena no galvenajām valsts bagātībām. Produktīvāka, viedāka mežu un to resursu izmantošana ir svarīga tautsaimniecības izaugsmei, tādēļ tiek meklētas arvien jaunas idejas un risinājumi inovatīvai un efektīvai mežu resursu izmantošanai, tai skaitā ilgtspējīgu pakalpojumu radīšanā. Tam būtiska ir dažādu biznesa modeļu pielāgošana, esošu risinājumu un pētniecības iespēju apzināšana, testēšana, ilgtspējas jautājumu aktualizēšana un daudz cita, kā iespējas kopīgi ar pētniekiem meklētu, diskutētu un risinātu IKL pasākumu cikla laikā.  

IKL ir praktiska metode profesionāli vadītai pētnieku, uzņēmēju un studentu sadarbības veicināšanai. Savienojot pētnieku zināšanas ar uzņēmēju biznesa ekspertīzi un reālās vides izaicinājumiem, kā arī studentu inovatīvo skatījumu, tiek radītas iestrādnes jauniem produktiem, pakalpojumiem, procesiem vai tehnoloģijām.

Koprades process norisināsies gan tiešsaistē, gan klātienē. Pirmā dalībnieku tikšanās un iepazīšanās notiks 1.novembrī tiešsaistē (līdz 2 stundām). Tai sekos tikšanās klātienē Vidzemes Augstskolā 8.novembrī un 22. novembrī. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Ieguvumi uzņēmējiem no dalības IKL: praktiska pieredze kā risināt uzņēmējdarbības izaicinājumus kopā ar pētniekiem un studentiem; risinājumu koncepcijas vai gatavi risinājumi identificētai problēmai; iespēja paskatīties uz sava uzņēmuma darbībām no dažādām perspektīvām; jauni kontakti tālākai sadarbībai ar citiem uzņēmējiem, pētniekiem un studentiem.

Ieguvumi pētniekiem no dalības IKL: padziļinātāka izpratne par dažādu tautsaimniecības jomu problemātiku un tās ietekmējošajiem faktoriem; padziļinātāka izpratne par sava pētniecības virziena nozīmi, nepieciešamību un praktisko lietojamību; iespēja nostiprināt sava līdzšinējā pētnieciskā darba vērtību potenciālo sadarbības partneru acīs; jaunas idejas nākotnes pētījumiem; paplašināts kontaktu loks gan zinātnes, gan uzņēmējdarbības vidē.

Ieguvumi studentiem no dalības IKL: pieredze sadarbības veidošanā ar pētniekiem un uzņēmējiem; jauni kontakti tālākai sadarbības veidošanas gan ar pētniekiem, gan ar uzņēmējiem, gan ar citiem studentiem; iespēja lietot un testēt savas zināšanas jaunā kontekstā un formātā.

Uzņēmējus aicinām reģistrēties līdz 22. septembrim, prioritāri aicināti pieteikties Vidzemes uzņēmēji, taču izvērtēti tiks visi pieteikumi: https://forms.gle/Geb5kSRmoEAPBSV5A

Pētniekus no dažādām institūcijām un jomām savukārt aicinām reģistrēties šeit arī līdz 22. septembrim: https://forms.gle/RYyXfwe6Y3bHVkEH8

Studentus no Vidzemes Augstskolas, Valmieras tehnikuma, Smiltenes tehnikuma, Ogres tehnikuma un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma aicinām reģistrēties līdz 22. septembrim šeit: https://forms.gle/YRdTHNX9qTewWxQe9

Inovāciju koprades laboratoriju organizē Vidzemes Atvērto inovāciju centrs, atbalsta Valmieras novada pašvaldība un Eiropas Universitāte E³UDRES². Kontaktpersona par pieteikšanos un inovāciju koprades laboratorijas norisi: Laura Fišere, laura.fisere PIE va PUNKTS lv

Šī gada 20. septembrī Vidzemes plānošanas reģions uzsāks pašvaldību speciālistu praktisku apmācību ciklu, lai stiprinātu vietējo pārvalžu darbinieku prasmes un kompetences dizaina domāšanas metožu pielietošanā.

Apmācībās piedalīsies 24 darbinieki no Vidzemes pašvaldībām un Vidzemes plānošanas reģiona. Šo darbinieku ikdienas pienākumi galvenokārt ietver jaunu pakalpojumu izstrādi, esošo procesu pilnveidošanu un projektu vadību, veicinot uzņēmējdarbības attīstību reģionā. Klātesoši būs arī uzņēmēji un uzņēmējdarbības organizāciju pārstāvji. Viņi aicināti piedalīties, lai nodrošinātu efektīvu un jēgpilnu darba procesu.

Mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjiem tā būs iespēja iesaistīties stratēģiskās attīstības plānošanā un aktuālu uzņēmējdarbības izaicinājumu risināšanā, kā arī veidot jaunus kontaktus ar citiem uzņēmējdarbībā aktīviem reģiona pārstāvjiem. Mācību laikā gūtās praktiskās iemaņas un zināšanas uzņēmējiem var palīdzēt izstrādāt un prezentēt inovatīvas idejas, sekmēt to īstenošanu, lai veicinātu arī savas uzņēmējdarbības attīstību. Prasmes būs noderīgas ne tikai sadarbībai ar politikas veidotājiem, bet arī uzņēmuma ikdienas darbā, lai kāpinātu apgrozījumu un peļņu, attīstītu jaunus produktus un stiprinātu uzņēmuma konkurētspēju un atpazīstamību tirgū.

Divu dienu klātienes apmācībās dalībniekiem tiks sniegtas padziļinātas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas dizaina domāšanā – metodē, kas arvien plašāk tiek pielietota publiskās pārvaldes procesos, lai efektīvi risinātu uzņēmējdarbības izaicinājumus pašvaldībās. Apmācību laikā dalībnieki strādās ar konkrētiem izaicinājumiem, nodrošinot, ka teorija tiek tūlīt pielietota praksē. Mācībās apgūtais palīdzēs izstrādāt un īstenot inovatīvus risinājumus, tā pakāpeniski paaugstinot pašvaldību pakalpojumu efektivitāti, kā arī bagātinot pašvaldību darbinieku zināšanas un prasmes risināt ikdienas situācijas.

Klātienes apmācības notiks Valmierā,  2024. gada 20. septembrī un 18. oktobrī, un tās vadīs nozares vadošie speciālisti Elīna Miķelsone un Vita Brakovska. Lai nodrošinātu dalībnieku sagatavotību mācību satura apguvei un praktiskajiem grupu darbiem, kā arī zināšanu nostiprināšanai, tiks uzdoti mājas darbi. Uz pirmo mācību dienu dalībniekiem būs jāsagatavo 3-5 izaicinājumu (problēmu) apkopojums dažādās ar uzņēmējdarbības atbalstu un attīstību saistītās jomās, savukārt pēc pirmās mācību dienas būs komandās veicams mājas darbs, kas ietvers izvēlētās idejas testēšanu atbilstošā mērķa grupā, pilnveidi, balstoties uz saņemtajiem ieteikumiem, noslēguma prezentācijas sagatavošanu un prezentēšanu.

Apmācību noslēgumā dalībniekiem tiks izsniegti sertifikāti, apliecinot viņu spēju pielietot dizaina domāšanu publisko pakalpojumu uzlabošanā un uzņēmējdarbības attīstības veicināšanā.

Šīs apmācības ir būtisks solis Vidzemes plānošanas reģiona centienos stiprināt reģiona ekonomisko izaugsmi un veicināt efektīvu pārvaldes procesu ieviešanu.

Vidzemes plānošanas reģions mācības organizē Eiropas Savienības Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas 3.1.1.2.i. “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” ietvaros.

Projekta finansējuma saņēmējs un vadošais partneris ir Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija.

Projekta mērķis ir celt pašvaldību kapacitāti to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā, lai pašvaldības spētu nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā, kā arī spētu sniegt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām atbilstoši aktuālajām demogrāfiskajām tendencēm.

 

Jautājumiem: Ieva Dzalbe, projekta koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā, ieva.dzalbe PIE vidzeme PUNKTS lv, t. 25491165.

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv.